لوگو موسسه اعتباری ملل

لوگو موسسه اعتباری ملل

لوگو موسسه اعتباری ملل، محصولی دیگر از سایت تهران گرافیک که در اختیار کاربران قرار میگیرد.

مؤسسه اعتباری ملل (عسکریه سابق) یکی از بزرگترین مؤسسات مالی و اعتباری خصوصی در ایران است که مجوز فعالیت از بانک مرکزی را داراست. در تیر ماه ۱۳۹۵، نام این مؤسسه از «مؤسسه اعتباری عسکریه» به مؤسسه اعتباری ملل تغییر یافت.

در سال ۱۳۶۶ در زادروز امام حسن عسکری با نام صندوق قرض الحسنه عسکریه آغاز به کار کرد. در سال ۱۳۸۵ با صدور موافقت اصولی بانک مرکزی تعاونی اعتبار عسکریه به مؤسسه مالی و اعتباری تبدیل شد. در ابتدای سال ۱۳۹۰ جهت تبدیل شدن به شرکت سهامی عام، شروع بهپذیره‌نویسی سهام کرد و پس از آن در ۱۳۹۰/۰۴/۱۲ به عنوان مؤسسه مالی و اعتباری سهامی عام به شماره ۳۶۷۴۷ در اداره کل ثبت شرکت‌ها ثبت شد. بعد از آن مؤسسه با شماره ثبت ۱۰۸۴۰ در سازمان بورس و اوراق بهادار ایران به ثبت رسید و سهامش وارد فرابورس ایران شد.

سید امین جوادی (مدیرعامل مؤسسه) تیر ماه ۱۳۹۴ اعلام کرد نام مؤسسه اعتباری عسکریه بهمؤسسه اعتباری ملل تغییر خواهد کرد. واژهٔ عسکریه در عربی به معنای «نظامی» و «ارتشی» است و مؤسسه اعتباری عسکریه در زبان عربی «بانک ارتشی» ترجمه می‌شود و این امر در جهت جلوگیری از ایجاد هرگونه شائبه در خارج از ایران است تا مبادا تصور شود که این مؤسسه وابسته به نهادهای نظامی ایران است.

 

  • نظری وجود ندارد

نظر خود را بنویسید